Tomasz Chlipała-student AGH I roku Elektrotechniki po raz drugi zdobył złoty medal w tegorocznej edycji konkursu SkillsPoland 2022 w konkurencji instalacje elektryczne. W dalekim tyle pozostawił resztę zawodników. Jego zadaniem było wykonanie fragmentu instalacji elektrycznej począwszy od montażu różnego rodzaju koryt , osprzętu, rozdzielnic, kończąc na uruchomieniu i testowaniu automatyki do sterowania silnikiem poprzez sterownik PLC, oraz automatyki do sterowania oświetleniem.

Dzięki wygranej będzie miał możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z Europy podczas EuroSkills Poland 2023.

To już kolejny taki sukces Tomasza, bowiem rok temu na tych samych zawodach SkillsPoland 2021, zdobył złoty medal. Miał możliwość powalczyć z najlepszymi z całego świata na Worldskills SHANGHAI 2022, jednak przez pandemie odwołano wydarzenie.

SkillsPoland to ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół branżowych, studentów kierunków technicznych i młodych zawodowców. Odbywał się na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego „Amberexpo” w Gdańsku w dniach 23-25 listopada. Wzięło w nim udział ponad 200 zawodników z całego kraju, startujących w 22 konkurencjach.

Serdecznie Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.