Wydziałowa Rada Samorządu Studentów

Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału EAIiIB to grupa (aktualnie 31) aktywnych Studentów, którzy chętnie podejmują działanie i kreują życie studenckie na Wydziale. Reprezentują interesy studentów przed Władzami Dziekańskimi podczas obrad Kolegium Wydziału oraz Senatu AGH. Stanowią łącznik na drodze student-prowadzący, wspierając studentów w problemach natury dydaktycznej, ale nie tylko.

Członkowie WRSS WEAIiIB działają na rzecz integracji społeczności wydziałowej. Organizują flagowe wydarzenia, takie jak: Bal Elektryka, Puchar Dziekana, Rajd Elektryka, Nauka Samogłosek, które co roku cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony studentów. Tworzą także wiele mniejszych wydarzeń, m.in. cykle warsztatów i szkoleń, czy też wydarzenia sportowe na MS AGH. Ponadto, włączają się w akcje charytatywne, takie jak “Gramy Szybko Pomagamy Skutecznie” oraz Szlachetna Paczka – w ciągu ostatnich 2 lat (2020-2022), wspierając te organizacje, zebrali łącznie ponad 50 000 zł. Podczas tworzenia wymienionych wydarzeń nawiązują współprace z Partnerami, których obszar działania często łączy się z kierunkami kształcenia na Wydziale. Owocuje to korzyściami dla studentów, m.in. łatwiejszym dostępem do ofert stażowych.

Na co dzień, jednym z ważnych obszarów działania jest także promocja. Stacjonarnie oraz za pośrednictwem social mediów informują społeczność Wydziału o działalności WRSS, przekazują istotne kwestie związane z aktualnościami na Wydziale czy inne niezbędne dla studentów informacje. Zachęcamy do sprawdzenia WRSS WEAIiIB w social mediach: na Facebooku, Instagramie oraz LinkedInie.


Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/WRSSWEAIiIB
Instagram: https://www.instagram.com/wrss_weaiiib/
LinkedIn: https://pl.linkedin.com/company/wrss-weaiiib-agh

 

EESTEC AGH Kraków

EESTEC AGH Kraków to organizacja studencka, działająca na Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, której aktywność działalność koncentruje się na wydziałach: Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (WEAIiIB) oraz Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji (WIEiT). EESTEC AGH Kraków od początku swojej działalności skupia się na stwarzaniu możliwości rozwoju studentom. Realizuje to poprzez organizowanie dużych projektów, zawsze otwartych dla wszystkich studentów z całego Krakowa, a także innych uczelni technicznych w Polsce. Organizację tą należy kojarzyć z takimi projektami jak:

  • Soft Skills Academy (SSA)
  • Targi Projektów Akademickich (TPA)
  • KrakYourNet (KYN)

WWW: http://eestec.agh.edu.pl/

 

Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich nr 19 przy AGH

Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich nr 19 przy AGH to zrzeszenie aktywnych studentów, którzy równolegle z nauka, chcą rozwijać się organizacyjnie. Działamy przy wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Nasze koło ma charakter naukowo-techniczny i pomaga studentom rozwijać swoje pasje i zainteresowania. SEP daje również możliwość brania udziału w licznych szkoleniach, kursach, czy wyjazdach o charakterze integracyjno – technicznym.

www.facebook.com/SEP19AGH/