Z ogromną radością dzielimy się naszym sukcesem w finale konkursu Unmanned Aerial Vehicle (UAV) Competition podczas konferencji #ICUAS 2024 zorganizowanej w malowniczej Chanii na greckiej Krecie!
Tematyka tegorocznego konkursu dotyczyła inteligentnego sadownictwa. Samo zadanie finałowe polegało na zliczaniu dwóch typów owoców na rzeczywistych nagraniach dostarczonych przez organizatorów.

Nasze rozwiązanie, nad którym intensywnie pracowaliśmy w ostatnim czasie, przedstawił Remigiusz Mietła. Miał on okazję wystąpić przed międzynarodową publicznością specjalistów i opowiedzieć o naszej koncepcji, co samo w sobie już jest dużym osiągnięciem.

Mimo że było to nasze pierwsze uczestnictwo w tym corocznym konkursie, zajęliśmy 4 miejsce wśród 6 finalistów wyłonionych z grona 23 ekip z całego świata! Co więcej, jesteśmy jedynymi finalistami z Europy, co czyni nasz sukces jeszcze bardziej wyjątkowym.

Wyjazd na konferencję był możliwy dzięki wsparciu AGH University of Krakow i środkom przyznanym w ramach Grantu Rektora AGH. Zdobyte doświadczenie wiele nas nauczyło, a dobry wynik motywuje do jeszcze większego zaangażowania. Już teraz nie możemy się doczekać przyszłorocznej edycji, w której postaramy się powalczyć o jeszcze lepszą pozycję!

Całemu zespołowi KN AVADER AGH pracującemu nad projektem:
Dr inż. Tomasz Kryjak
mgr inż. Hubert Szolc
mgr inż. Mateusz Wąsala
inż. Remigiusz Mietła
oraz Kacper Iwicki

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.