Prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz, Rektor AGH w latach 1998–2005, automatyk i informatyk, popularyzator nauki został uhonorowany tytułem Inżyniera 30-lecia, w XXX edycji plebiscytu „Złoty Inżynier” organizowanym przez redakcję „Przeglądu Technicznego”.

Wśród laureatów znalazły się jeszcze dwie osoby z AGH. Prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, Rektor AGH, specjalista w dziedzinie inżynierii materiałowej i technologii chemicznej otrzymał tytuł Diamentowego Inżyniera 2023. Dr inż. Anna Zielińska z Wydziału Zarządzania, (doktorat z dyscypliny AEEiTK na Wydziale EAIiIB), która specjalizuje się w zagadnieniach związanych z blockchainem i elektromobilnością, zdobyła tytuł Młody Inżynier 2023.

Nazwiska laureatów i laureatek zostały ogłoszone 4 marca 2024 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Inżyniera, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Inżynierskie rozwiązania dla zrównoważonego świata”.

Redakcja „Przeglądu Technicznego” przyznała tytuły Złotych, Srebrnych, Młodych, Wyróżnionych i Honorowych Inżynierów, a także tytuły Inżyniera 30-lecia. „Złote” tytuły przyznano w następujących kategoriach: konstrukcje, innowacje, infrastruktura, nauka, zarządzanie, menedżer, a „Srebrne”: innowacje, nauka, energetyka, infrastruktura, technika medyczna, działacz stowarzyszeniowy.

Wśród laureatów i laureatek organizowanego od 30 lat plebiscytu znajdują się wynalazcy, autorzy innowacyjnych rozwiązań oraz projektów wprowadzających rewolucyjne zmiany w światowej nauce i technice, naukowcy, jak i praktycy – menedżerowie, nauczyciele i działacze ruchu stowarzyszeniowego.