Mamy wielką przyjemność poinformować, że na gali wręczenia nagród Towarzystwa IET w Londynie w dniu 20.10.2023 profesor Marek Ogiela spośród grona wielu wybitnych naukowców zgłoszonych do konkursu, został nominowany do grona finalistów nagród IET 2023 Achievement Medals
(https://www.theiet.org/impact-society/awards-scholarships/achievement-awards/achievement-medals/iet-achievement-medals-winners/).

Towarzystwo IET (The Institution of Engineering and Technology) jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych na świecie, a jego początki  sięgają roku 1871. Obecnie zrzesza ono kilkaset tysięcy członków z ponad 140 krajów. W tym roku przypadła także 100 rocznica ustanowienia honorowych nagród i medali za wybitne osiągnięcia naukowe przyznawane przez IET w różnych kategoriach osobom z całego świata. Na uroczystej Gali, która odbyła się w historycznym Savoy Place, Westminster w Londynie miał zaszczyt odebrać nominację do grona finalistów w kategorii IET Achievement Medals 2023, i jako jedyny Polak, a także naukowiec z AGH znaleźć się w gronie osób wyróżnionych, do którego zostali także wybrani naukowcy z USA i Wielkiej Brytanii.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!