Wykłady z zakresu systemów wbudowanych oraz technik bezprzewodowych prowadzone przez firmę Nordic Semiconductor Poland

Nordic Semiconductor zaprasza na serię wykładów on-line z systemów wbudowanych oraz technik bezprzewodowych. Weź udział i poszerz swoją wiedzę w zakresie najpopularniejszych aspektów związanych z IoT, poznaj technologie rozwijane przez firmę oraz dowiedz się więcej o programie letnich praktyk dla studentów. 

 Planowane daty wykładów oraz ich tematyka:

21.03.2022, 18:00-19:30 – Wireless in Embedded Systems for IoT

Poznasz podstawy protokołów Bluetooth Low Energy i Thread oraz zobaczysz praktyczny przewodnik jak stworzyć własną aplikację sieci bezprzewodowej do komunikacji z przykładowym urządzeniem sensora. Przedstawiony zostanie także proces tworzenia aplikacji od podstaw w oparciu o środowisko nRF Connect SDK.

28.03.2022, 18:00-19:30 – Security in Embedded Systems for IoT

Poznasz fundamentalne mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo i prywatność w systemach dla IoT oraz najczęściej występujące dla nich zagrożenia. Zobaczysz także w jaki sposób teoretyczne koncepcje implementowane są w oprogramowaniu oraz sprzęcie mikrokontrolerów firmy Nordic Semiconductor. Przedstawione zostaną również praktyczne realizacje aspektów bezpieczeństwa we współczesnych protokołach Bluetooth Low Energy, Thread oraz Matter.

04.04.2022, 18:00-19:30 – Low Power in Embedded Systems for IoT

Dowiesz się, o czym warto pomyśleć na etapie projektowania urządzenia, aby zminimalizować zużycie energii. Przedstawione zostaną techniki redukcji poboru energii od strony sprzętowej i oprogramowania, ich wpływ na wydajność systemu, a także funkcjonalności low power w mikrokontrolerach firmy Nordic Semiconductor. Zaprezentowane zostaną również przydatne narzędzia do monitorowania zużycia energii oraz demonstracja poznanych technik na praktycznych przykładach.

Dołącz do wykładów on-line poprzez Microsoft Teams

 Na najbardziej aktywnych uczestników wykładów czekają nagrody w postaci zestawów ewaluacyjnych z rodziny nRF52.