Warsztaty i wykład prof. Michael Friebe, dr Alfredo Illanes

W dniach 14-17 stycznia AGH odwiedzą przedstawiciele zespołu  Obrazowej Nawigacji Medycznej z Otto-von-Guericke-Universität w Magdeburgu: szef zespołu http://www.inka-md.de/  prof. Michael Friebe oraz dr Alfredo Illanes, kierownik grupy Catheter Technologies.
Zespół ten zajmuje się m.in.:

  • rozwojem narzędzi i systemów do chirurgii małoinwazyjnej (US, XR, MRI, NUK),
  • opracowaniem technologicznym terapii małoinwazyjnych z wykorzystaniem technik hybrydowych,
  • radioterapią śródoperacyjną, ablacją kriogeniczną, inteligentnymi systemami monitorowania, śledzenia i nawigacji chirurgicznej,
  • inteligentnymi implantami,
  • zastosowaniem robotyki w obrazowaniu medycznym i terapiach.

Laboratorium prowadzone przez prof. Friebe stanowi integralną część szpitala klinicznego (Universitätsklinikum Magdeburg) i prowadzi swoją działalność w ramach ścisłej współpracy i na wyraźne zapotrzebowanie lekarzy. Zespół jest interdyscyplinarny (inżynierowie biomedyczni, elektronicy, mikroelektronicy, mechanicy, automatycy, informatycy i oczywiście lekarze), dzięki czemu mogą tworzyć kompleksowe rozwiązania znajdujące faktyczne zastosowanie w medycynie. W swoim działaniu zespół kieruje się przede wszystkim aspektami praktycznymi. Zespół ma na koncie kilkadziesiąt startupów i wdrożeń przemysłowych, które przyniosły mu międzynarodowe uznanie.

Zapraszamy Państwa do udziału w planowanych wydarzeniach związanych z ich wizytą:

  • warsztaty prowadzonych przez  dr Alfredo Illanes (wtorek 14.01 17:00, 429 C2),
  • wykład prof. Michael Friebe (środa 15.01 17:00 H24 B1).

Oba wydarzenia będą miały charakter interaktywny i dotyczyć będą projektowania nowych rozwiązań technologicznych dla medycyny.
W załączniku przesyłam plakat zawierający szczegółowe informacje.

Załącznik:

– Plakat