Studentki naszego Wydziału stypendystkami programu Nowe Technologie dla Dziewczyn

Wśród 25 młodych kobiet z całej Polski (wybrane z grupy ponad 600!) znalazły się studentki kierunku Informatyka naszego Wydziału – Aleksandra Lipińska i Paulina Kapłon, które otrzymały prestiżowe wyróżnienie zostając stypendystkami programu Intel-Perspektywy – Nowe Technologie dla Dziewczyn.

Program jest odpowiedzią na małą liczbę kobiet w branży nowych technologii nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie. Intel – firma współtworząca przyszłość nowych technologii oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy postanowiły zaoferować maturzystkom i studentkom unikatowy program wsparcia ich rozwoju – Nowe Technologie dla Dziewczyn (www.stypendiadladziewczyn.pl).

Ta pionierska na polskim rynku inicjatywa ma zachęcić młode kobiety do zainteresowania się nowymi technologiami i wyborem ścieżki zawodowej z nimi związanej. Stypendystki programu Intel-Perspektywy znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium, a niektóre z nich zostaną zaproszone również do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.