Spotkanie z przedstawicielami firmy Greenectra

W dniach 26.11-30.11 dr Frank Richter, CEO firmy Greenectra odwiedził Akademię Górniczo-Hutniczą oraz Wydział EAIiIB.

Greenectra jest firmą szkoleniową i doradczą, koncentrującą się na elektrochemicznym magazynowaniu energii, a w szczególności na bateriach litowo-jonowych. W portfolio jej klientów znajdują się takie firmy jak AKKA Industry Consulting GmbH, Expleo Germany GmbH, Freyr AS.

Celem wizyty było zacieśnienie współpracy badawczo-rozwojowej w zakresie baterii litowo-jonowych, omówienie potencjalnych wspólnych projektów edukacyjnych oraz współpracy pomiędzy kołami naukowymi AGH i Greenectra. Podczas wizyty odbyło się spotkanie z Dziekanem Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej oraz z zespołem Laboratorium Akumulatorów Litowo-Jonowych Wydziału Energetyki i Paliw.

Informacje o nowych kursach oraz bezpłatnych wydarzeniach z Greenectry można otrzymywać za pośrednictwem newslettera. http://eepurl.com/hzYaEH