Program stypendialny - Nowe Technologie dla Dziewczyn - Perspektywy i Intel

Bardzo miło nam poinformować, że dwie studentki naszego wydziału:

Magdalena Dobija – Automatyka i robotyka, II stopień, 1 semestr
Maria Mamica – Informatyka, II stopień, 1 semestr

otrzymały prestiżowe wyróżnienie w szóstej edycji programu „Nowe Technologie dla Dziewczyn”.

Program jest odpowiedzią na małą liczbę kobiet w branży nowych technologii. Intel –firma współtworząca przyszłość nowych technologii oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która od lat wspiera edukacyjne wybory m.in. w ramach akcji „Dziewczyny na politechniki!”, zdecydowały się zaoferować maturzystkom i studentkom unikatowy program wsparcia ich rozwoju.Ta pionierska na polskim rynku inicjatywa ma zachęcić młode kobiety do zainteresowania się nowymi technologiami i wyborem ścieżki zawodowej z nimi związanej.

Stypendystki programu Intel-Perspektywy –25 młodych kobiet z całej Polski (wybrane z grupy ponad 650!) -znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki -doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł brutto. Niektóre z nich zaprosimy również do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.