Informacje

Z dniem 11 lutego 2019 r. subskrypcja Microsoft Imagine została przekształcona w Azure Dev Tools for Teaching (zwane dalej ADTT).
W programie Azure Dev Tools for Teaching nadal jest dostęp do tych samych narzędzi, które były dostępne w ramach programu Imagine. Ponadto zyskuje się następujące możliwości:

  • dostęp do oprogramowania i platformy Azure w chmurze za pośrednictwem jednego portalu online. Zweryfikowani studenci mogą również uzyskać bezpłatny dostęp do platformy Azure bez karty kredytowej oraz środki w wysokości 100 USD.
  • kompleksowy dostęp do dodatkowych materiałów szkoleniowych za pomocą środowiska Microsoft Learn.

Wszyscy AKTUALNI studenci Wydziału EAIiIB mogą pobierać je oraz instalować na swoich komputerach osobistych! Ponadto student, który zakończył edukację, może w dalszym ciągu niekomercyjnie (w celach niezarobkowych) używać oprogramowania z programu ADTT. Nie może jednak uaktualniać go do innej wersji (przykładowo mając Windowsa XP z MSDN nie można go uaktualnić do Windows 7). Może dalej korzystać z poprawek (np. za posrednictwem Windows Update). Może również wykonywać kopie bezpieczeństwa takiego programowania oraz je odtwarzać.

Aby uzyskać dostęp do programu ADTT należy:

  1. zalogować się do Panelu usług sieciowych AGH, który dostępny jest pod adresem https://panel.agh.edu.pl
  2. wybrać/kliknąć menu „Microsoft” i postępować zgodnie z zawartymi w sekcji „Azure For Education” informacjami.

Uwaga Studenci i Pracownicy!
Aby instalacja systemu operacyjnego uzyskanego z programu ADTT była legalna musi być na nim zainstalowane oprogramowanie narzędziowe uzyskane z tego programu (jako upgrade systemu).

Kontakt

W przypadku pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt z elms@eaiib.agh.edu.pl.