Allegro bliżej studentów AGH

W roku akademickim 2019/2020 krakowskie biuro Allegro rozpoczęło współpracę z Wydziałem Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W ramach poprzedzonej badaniami rynku strategii University Relations, firma planuje przeprowadzanie spotkań i warsztatów ze studentami, aby przybliżyć im charakter swojej pracy. Zakres tematyczny będzie obejmował różne zagadnienia związane z obszarem IT, m.in. projektowanie skalowalnych systemów, spójność w systemach rozproszonych, wprowadzenie do dockera oraz wiele innych. Za przygotowanie strategii odpowiedzialna była agencja employer brandingowa MBE Group, która aktualnie wspiera Allegro w realizacji projektu. Oprócz współpracy na polu merytorycznym, firma sfinansowała renowację sali na wydziale EAIiIB, która służy studentom za miejsce odpoczynku, nauki między zajęciami i realizacji szkoleń i projektów. Oficjalne otwarcie tego miejsca odbyło się 7 lipca 2020. Uczestniczyli w nim członkowie Samorządu Studenckiego, władze wydziału oraz pracownicy krakowskiego biura Allegro na czele z Tomaszem Gajkiem – Engeneering Directorem, zarządzającym większością krakowskich zespołów Allegro.
„Współpraca z AGH jest dla nas dużym krokiem, liczymy, że nasi pracownicy będą mogli pokazać, jak pracujemy i podzielić się swoją wiedzą ze studentami” – podkreślał Tomasz Gajek w swoim krótkim przemówieniu podczas otwarcia sali.
Krakowskie biuro Allegro istnieje od 2015 roku, jego działalność skupia się głównie na budowie platformy i rozwoju oprogramowania. Dodatkowo obecne są tam również zespoły zajmujące się badaniami i rozwojem w obszarze Machine Learning, przetwarzaniem Big Data. W planach jest dalszy rozwój wszystkich tych obszarów, dlatego też spółka zapowiada zatrudnienie kolejnych 100 osób w ciągu najbliższych trzech lat.