Informacje dla studentów 1 roku

Studenci pierwszego roku AGH EAIiIB

Szanowni Studenci pierwszego roku,

witajcie serdecznie w wielkiej rodzinie AGH, jesteście tutaj nowi i zapewne w gąszczu informacji możecie czuć się zagubieni. Przygotowaliśmy dla Was kilka informacji, które być może pomogą Wam odnaleźć się w zawiłościach różnego rodzaju pojęć, systemów, zagadnień.

INFORMACJE OGÓLNE

Pierwszy sukces już osiągnęliście, przebrnęliście proces rekrutacji i zostaliście studentami jednego z najstarszych i najlepszych wydziałów AGH, a na pewno najdłuższej nazwie w Polsce.

W systemie e-Rekrutacja bombardowaliśmy Was wieloma informacjami, a jedną z nich była informacja o numerze albumu/legitymacji.

To taki nr PESEL na Uczelni, otrzymuje się go raz na całe życie ;). Warto nauczyć się go na pamięć.

Kolejnym krokiem który powinieneś uczynić to założenie konta pocztowego w domenie AGH, https://panel.agh.edu.pl/newuser/newuser.php

tylko z tego konta będziecie mogli wysyłać wszelkiego rodzaju podania i deklaracje, jest niezbędne do uwierzytelnienia danych studenta.Dodatkowo maile prosimy podpisywać imieniem, nazwiskiem oraz numerem albumu.

Konto to jest potrzebne również do uzyskania dostępu do platform zdalnego nauczania (UPeL, MS Teams) ale o tym później.

Kolejnym krokiem jest założenie konta w Uniwersyteckim Systemie Obsługi Studiów USOS, systemie w którym będziecie otrzymywać różne informację z dziekanatu (w której grupie studenckiej jesteście, jakie macie zajęcia, oceny itp.)

https://web.usos.agh.edu.pl/

jak to zrobić, zapewne pomoże Wam strona

https://www.usos.agh.edu.pl/usos-dla-studenta/

 

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

W semestrze zimowym 2020/2021 większość zajęć odbywać się będzie w systemie zdalnym z wykorzystaniem platform edukacyjnych MS Teams oraz UPeL.

Informacje ws. prowadzenia zajęć na Wydziale EAIiIB znajdziecie pod adresem:

https://www.eaiib.agh.edu.pl/wytyczne-dla-studentow-ws-prowadzenia-zajec-jesien-2020/

A plan zajęć tutaj:

https://planzajec.eaiib.agh.edu.pl/

Edukacja zdalna realizowane będzie z wykorzystaniem dwóch platform MS Teams oraz UPeL.

MS Teams – jest częścią pakietu MS Office 365, wymaga założenia konta w tej domenie, dane na temat instalacji znajdują się na stronie:https://pomoc-it.agh.edu.pl/

UPeL (Uczelniana Platforma e-Learningowa) również wymaga założenia konta oraz instalacji. Szczegółowe instrukcje znajdują się na stronie: https://upel.agh.edu.pl/kokpit/faq.html#aktywacja.

Wymienione platformy tj. MS Teams oraz UPeL są podstawowymi narzędziami w AGH do prowadzenia nauczania zdalnego. Dlatego należy zapoznać się ze strukturą tych platform przed rozpoczęciem roku akademickiego. Jednocześnie należy dysponować urządzeniem wyposażonym w głośnik oraz kamerę celem realizacji procesu kształcenia.

 LEGITYMACJE STUDENCKIE

Informacja o wydawaniu legitymacji studenckich wysyłana będzie w ostatnim tygodniu września. Szczegółowy harmonogram odbioru wysyłany będzie indywidualnie na pocztę e-mail.

PRZYDATNE INFORMACJE

Zachęcamy Was do zaglądania na stronę www naszego wydziału, oraz Facebooka:

https://www.eaiib.agh.edu.pl/

https://www.facebook.com/EAIiIBAGH

na różnych podstronach zamieszczamy ważne informacje związane ze sprawami studenckimi na naszym wydziale.

Plan zajęć można znaleźć pod adresem:

https://planzajec.eaiib.agh.edu.pl/

aby zrozumieć jego meandry, ważne jest aby zidentyfikować w której grupie jesteście, ta informacja będzie w USOS.

Na pewno warto znać kontakty do Pań z dziekanatu, które wiedzą wszystko na temat Waszych postępów na studiach, zawsze chętnie pomogą, rozwiążą węzeł gordyjski z którym przyjdziecie. Szanujcie Ich pracę bo jest bardzo ważna:

https://www.eaiib.agh.edu.pl/dziekanat/

Jeżeli będziecie potrzebowali skontaktować się z pracownikiem Uczelni, na AGH funkcjonuje elektroniczna książka pod nazwą SKOS:

https://skos.agh.edu.pl/

po wpisaniu odpowiednich danych otrzymacie informacje gdzie dana osoba ma gabinet, nr tel. służbowego a przede wszystkim adres email.