W dniach od 5 do 7 września w Karpaczu odbyło się XXXII Forum Ekonomiczne „Nowe wartości Starego Kontynentu – Europa u progu zmian”. Do czynnego udziału w tym wydarzeniu został zaproszony pracownik Naszego Wydziału : dr inż. Tomasz Siostrzonek.

W panelu pt.: „Jak zielona transformacja wpłynie na bezpieczeństwo energetyczne Polski po wojnie w Ukrainie?”  oprócz doktora Siostrzonka  uczestniczyli :
Réka Szemerkényi, Doradca ds. Strategii Transatlantyckiej, The International Republican Institute, Węgry,
Paul Domjan, Chief Policy and Global Affairs Officer, Enoda Tech, Wielka Brytania,
Krzysztof Błędowski, Adiunkt Wizytujący, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, USA,
Moderatorem panelu była Anna Bazley – Head of Government and Regulatory Affairs, Enoda Tech, Wielka Brytania.

Drugiego dnia prof. Joanna Jaworek-Korjakowska, Dyrektor Centrum Doskonałości Sztucznej Inteligencji AGH, Z-ca Kierownika Katedry Automatyki i Robotyki brała udział w panelu „Czy sztuczna inteligencja to szansa czy zagrożenie?” w ramach V Forum Cyberbezpieczeństwa organizowanego przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji. O zagrożeniach i możliwościach zastosowania rozwiązań opartych na AI w obronności rozmawiali Krzysztof Silicki, Dyrektor ds. Strategicznego Rozwoju Cyberbezpieczeństwa NASK, prof. Jerzy Surma SGH, dr Arthur Schmidt BSI, prof. Dariusz Szostek, Pol. Śląska oraz dr Mateusz Krzysztoń   NASK PIB.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee.