Wydarzenia w AGH

W dniach 14–20 listopada 2022 r. w AGH obchodzone będzie Święto Nauk Ścisłych – Dni prof. Antoniego Hoborskiego. Jak zawsze odbędą się m.in. konferencje i koncert, a podczas uroczystości w auli AGH zostaną wręczone: Nagroda im. prof. Antoniego Hoborskiego, Medal prof. Kazimierza Bartla oraz Artystyczna Gwiazda Hoborskiego.

Program „Święta Nauk Ścisłych w AGH – Dni prof. Antoniego Hoborskiego 2022”

14 listopada

• Science show, czyli niesamowita fizyka w doświadczeniach; pokazy o godz. 8:30, 10.00 i 12.00 (bud. U-2)

15 listopada

• 9.00 – V Studencka Konferencja Nauk Ścisłych im. prof. Antoniego Hoborskiego (bud. U-2)

16 listopada

• 18.00 – Konferencja Studenckich Kół Naukowych „Kariera uczonego atrakcyjną ścieżką życiową"(bud. U-2)
  • 19.30 – Studencki Turniej Naukowy „Awantura o Naukę” – eliminacje (bud. U-2) – rejestracja drużyn
  • 20:00 – Studencki Turniej Naukowy „Awantura o Naukę” – eliminacje (bud. U-2) – test

17 listopada

• 18.00 – Studencki Turniej Naukowy „Awantura o Naukę” – finał (bud. U-2)
  • 18.00 – Posiedzenie Rady Społecznej Wydziału Matematyki Stosowanej

18 listopada

• 12.00 – Uroczystość w auli AGH
    • „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu chóru Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus”
    • Przemówienie Rektora AGH prof. Jerzego Lisa
    • Wystąpienie Dziekana Wydziału Matematyki Stosowanej prof. Jerzego Stochela z okazji jubileuszu 25-lecia wydziału
    • Wręczenie Nagrody im. prof. Antoniego Hoborskiego
    • Wręczenie nagrody Artystyczna Gwiazda Hoborskiego
    • Wręczenie Medalu im. prof. Kazimierza Bartla
    • Uroczysta promocja doktorów habilitowanych
    • Gratulacje i wystąpienia okolicznościowe
    • Upamiętnienie ofiar Sonderaktion Krakau

• 14.30 –17.30 – Konferencja dydaktyczna „Nauczanie przedmiotów ścisłych poprzez doświadczenie"
  • 14.30 –16.30 – Wykłady laureatów Nagrody im. prof. Antoniego Hoborskiego „Diamentowej Kuli”, Medalu im. prof. Kazimierza Bartla oraz Nagrody Artystyczna Gwiazda Hoborskiego (bud. A-3/A-4)
  • 15.30 – Posiedzenie Rady Społecznej Wydziału Energetyki i Paliw
  • 18.00 – Koncert „Melodie Nauki – Układy dynamiczne” (Klub STUDIO)

19 listopada

• 9.00 – Msza św. w Kolegiacie św. Anny
  • 14:30 – Turniej tenisa stołowego pracowników i studentów (SWFiS) – rejestracja zawodników
  • 15:00 – Turniej tenisa stołowego pracowników i studentów (SWFiS) – rozpoczęcie
  • 15.00 – Turniej retro gier komputerowych i planszowych (AFK, ul. Toruńska 5)

20 listopada

• 14.00 – Turniej retro gier komputerowych i planszowych (AFK, ul. Toruńska 5)
  • 14:30 – Turniej szachowy pracowników i studentów (AFK, ul. Toruńska 5) – rejestracja zawodników
  • 15:00 – Turniej szachowy pracowników i studentów (AFK, ul. Toruńska 5) – rozpoczęcie
  • Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka

W organizację Święta Nauk Ścisłych – Dni prof. Antoniego Hoborskiego zaangażowane są wydziały: Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej; Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji; Inżynierii Mechanicznej i Robotyki; Inżynierii Materiałowej i Ceramiki; Energetyki i Paliw; Fizyki i Informatyki Stosowanej; Matematyki Stosowanej oraz Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH.

Szczegółowe informacj: dni-hoborskiego.agh.edu.pl