Sukces wydziału w międzynarodowym konkursie BraTS-Reg

Miło nam poinformować, że pracownik naszego wydziału, dr inż. Marek Wodziński, razem z zespołem badawczym MedGIFT z Szwajcarii, zwyciężyli w międzynarodowym konkursie Brain Tumor Sequence Registration (BraTS-Reg) Challenge, organizowanym w ramach konferencji IEEE ISBI 2022.

Konkurs polegał na zaproponowaniu jak najdokładniejszej metody dopasowania wolumetrycznych obrazów mózgu pozyskanych z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego, przed i po resekcji nowotworu. Dopasowanie obrazów w takim przypadku ma kluczowe znaczenie dla planowania dalszych etapów terapii.

Algorytm opracowany przez naszego pracownika, bazujący na uczeniu głębokim, okazał się bardziej dokładny od metod zaproponowanych przez najbardziej prestiżowe instytucje badawczo-rozwojowe na świecie!