WEC to firma zajmująca się projektowaniem i budową elektrowni jądrowych i program jest przeznaczony dla wszystkich studentów studiów inżynierskich, których kierunki mają związek z budową takiego zakładu. A więc oferta ta jest skierowana do energetyków, mechaników, elektryków, automatyków, fizyków itd.

Formalnie nie ma tutaj żadnego ograniczenia kierunków. Studenci zostaną skierowani do działów zgodnych z ich specjalnościami.

Aplikować mogą studencki zarówno studiów I jak i II stopnia. W przypadku I stopnia przynajmniej 3 roku studiów.

Staże odbędą się w USA w okresie wakacyjnym. WEC zapewnia uczestnikom pokrycie kosztów przelotu, zakwaterowania oraz stypendium, a także wsparcie w formalnościach związanych z wyjazdem.

To jest druga edycja programu i po pierwszej uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni. Zwłaszcza, że większość rozpoczęła prace w tworzonym polskim oddziale WEC.

Na plakacie jest lista niezbędnych dokumentów oraz link do
aplikowania. Deadline to 18 stycznia 2023.

Szczegółowe informacje posiada Pan dr inż Paweł Gajda.